It is currently Fri Dec 14, 2018 4:48 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Спорове
PostPosted: Tue May 08, 2012 1:40 pm 
Начинаещ мирмеколог

Гадост оси от малък ме е страх от тях и като видя насекомо със същия цвят настръхвам :o от както ме жилеха като малък всеки ден, защото на терасата имаше осарник ги мразя.
И сега щом видя някъде по къщата осарник или с вряла вода или с спрей ги убивам.Мравките поне не са такива. :P

Offline Profile  

Post subject: Re: Polistes dominula
PostPosted: Tue May 08, 2012 1:53 pm 
Начинаещ мирмеколог

Не е редно да умират живи същества само защото те е страх. И котките ги е страх от теб, но като те видят не те убиват.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 2:18 pm 
Начинаещ мирмеколог

При нас не е като в града убиват всичко наред ако видят че някое куче или котка изяде някое пиле на някой веднага го гръмват с пушка.Сега нашата котка роди още 3 котета и баба ще ги изхвърли в реката.Зайци, прасета,кози,овце,кокошки всичко под ножа.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 2:20 pm 
Начинаещ мирмеколог

Знам как е и според мен не е правилно. Поне котетата да ги остави на улицата а не в реката.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 2:23 pm 
Начинаещ мирмеколог

И да ги остави те са слепи и нямат зъби за да ядат.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 3:51 pm 
Първа колония

Значи баба ти не и пука за животните и те не успя ли да я накараш да ги остави

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 5:35 pm 
Начинаещ мирмеколог

kali_0998 wrote:
И да ги остави те са слепи и нямат зъби за да ядат.

Да изчака примерно 1 месец като пораснат малко и тогава да ги пусне ако ще и в гората те са котки ще си намерят храна.Ако не иска да ги убие с чук или брадва а не да ги мъчи.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 6:16 pm 
Админ

kali_0998 wrote:
При нас не е като в града убиват всичко наред ако видят че някое куче или котка изяде някое пиле на някой веднага го гръмват с пушка.Сега нашата котка роди още 3 котета и баба ще ги изхвърли в реката.Зайци, прасета,кози,овце,кокошки всичко под ножа.

Това е да си Неандерталец. Затова мразя селата. Всички са такива . Безмозъчни и безчувствени същества от каменната ера :angry-banghead:
Неандерталците били изчезнали, защото са били агресивни. Ето доказателство ще са останали няколко индивида :D
То затова и някои хора се държат като индианци във форума. Защо само в България сме такива? Защо винаги ние сме изостанали? Защо винаги всички ни "мразят" дори? ...
Класната ни ни говореше какво би станало ако всички интелигентни хора напуснат България. Отговорът е ясен. Проблема е, че този въпрос вече е действителност. И то не от сега, а от преди няколко години още. Защо "циганите" стават все повече. Защо те имат по 12 деца, а българите имат по 1(средно). Мисля че всички разбираме какво се случва. Всички знаем, че става все по-зле и все по-зле. Една от причините е, че 20 000 емигрират всяка година от България и може би 97% никога няма да се върнат да живеят тук.(информация от 2008г., когато положението не беше толкова зле) В момента броят е в пъти повече. Това е проблем, който обхваща цялата нация. http://bnr.bg/sites/radiobulgaria/Lifes ... ranti.aspx Това 30% от Българите да не искат да живеят тук е огромен проблем. А циганския терор? Проблемите в държавата ни са много повече от тези, които написах тук. Има ли нужда да сравнявам с други държави? Например образованието. Нашето училище участва в проекта "Европа пъзел" на кратко ние посещаваме училища от Европа и те идват тук. Дори учителите, които не трябва да ни говорят за такива неща сравняваха едно българско обикновено училище с европейско училище. Да не говоря за нашето образование. Колко много проблеми останаха? Войната по пътищата, убийствата... Защо "Качеството на живот в България я поставя в дъното на класацията на европейските страни"
Постави се на мястото на животното... След това мнение може да се започне доста сериозен спор(надявам се да не стане), но все пак това си е истината. Вижте реалността. Въпреки всичко това ние се примиряваме и живеем като кучета. Все пак "Крушата не пада по-далеч от дървото." Всеки си има собствено мнение, има право да избира как и къде да живее. Надявам се никой да не се почувства обиден от нещо написано тук.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 6:41 pm 
Начинаещ мирмеколог

Ми ти понеже си голям гражданин затова сигурно си мислиш, че месото което ядеш е умряло животно от старост отиди в птицеферма да видиш там какво става ти тук спориш но ако отидеш там трябва да се побъркаш. Нали си голям гражданин затова има гражданчета където на са виждали магаре и кокошки на живо нищо чудно, че в зоопарка има.И такива които се правят на големи биолози.И нищо чудно, че знаеш само магазини за да правиш ферми и тъй нататък сигурно купуваш всичко на готово пробвай да направиш нещо сам без да купуваш готови материяли ти сигурно дори не знаеш как се държи матиката и кюрека.Да в градовете има голяма природа от сгради.Да те попитам ти виждал ли си някакво животно на живо да кажем змия или костенурка, таралеж или лисица в природата ти а не в клетка или в зоопарк? И като малък не си ли убивал буболечки или мухи?Сигурно като ходиш си гледаш в краката да не настъпиш някоя мравка или буболечка.Гражданите са по големи селяни и от нас ако се мислят за (вижте ме чуйте ме) голям гражданин съм.Затова си изхвърляте боклука през балкона.Че така не ми спори какви сте вие и какви сме ние а се огледай на село какво е и в града какво е.
Това за България спрямо с другите страни си е вярно.Сигурно ти и твоето семейство не си знаете парите питаш ли се какво е на другите хора които садят огромни ниви само за да има какво да ядат през зимата. А и между другото се опитах да убедя баба ми да не изхвърля котетата а тя както винаги отвръща (няма да правя мачкарник или кучкарник). Че така се замисли кои са гражданите и кои селяните.

Offline Profile  

Post subject: Спорове
PostPosted: Tue May 08, 2012 7:47 pm 
Начинаещ мирмеколог

Не трябва да се говори кой е гражданин и кой селянин а трябва да се гледат хората поотделно аз съм гражданин но прекарвам лятото и по-големите ваканции на село а това си е поне една трета от живота ми.Това че си гражданин не значи че си някой супер богат и както вече казах трябва да се гледат хората по отделно а не да се делят на селяни и граждани.Не се сещам за по-добър начин да покажа безсмислените убийства от това да кача информация и снимки за холокоста но те ще са смущаващи за много хора аз вече съм се нагледал но ако някой иска ще кача.В концлагерите като Аушвиц където са до колкото знам не са се избивали за храна макар че ако си късметлия няма да бъдеш изпратен в газова камера а после в крематориум или на общ гроб а ще бъдеш поробен няма да се къпеш а дори и да ти позволят няма да го направиш защото ще умреш поради това че цял ден работиш в мина и не ядеш нищо само семена и сух хляб и въпреки че тежиш колкото първокласник а ти възрастен мъж и си ровиш в лайната за несмляни семена а те все пак не са се избивали.Пак казвам ако някой иска снимки и информация да казва.Да коментирам и за циганите.Те не може да имат по 20 деца и да получават по 75лв детски а българските деца по 30лв не могат да се гаврят с гробовете на българите и да ни избиват а после да се измъкват безнаказано а и да бъдат толелирани и без това след 100 години те ще са 4/5 от българското население.Ние ако ги обидим сме ръсисти а те като ни обидят не им казват нищо а когато крадат се измъкват безнаказано а когато българин открадне нещо от тях го бият циганите а после го съдят има още много но няма смисъл да го коментирам но има и добри и възпитани цигани които се образоват и работят и те също страдат заради другите.Все пак съм сигурен че си се опитал за спасиш котетата защото всеки човек ще бъде загрижен за такива прекрасни същества.

Last edited by mravkata on Tue May 08, 2012 7:54 pm, edited 3 times in total.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 08, 2012 7:58 pm 
Админ

@kali_0998 - От къде знаеш, че ям месо? Да много добре знам. Все пак съм ходил на село, но тогава не останах с такова впечатление като сега. Явно навсякъде е различно.

Темата ще е в кошчето вече.

Offline Profile  

Post subject: Re: Спорове
PostPosted: Tue May 08, 2012 8:55 pm 
Админ

Не съм ти казал, че си селянин. Казах, че не говоря за никой.
Точно, че навсякъде е различно. Това за циганите е много вярно.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 8:34 am 
Втора колония

Аз и мравката сме от един клас.В класа имаме 2 циганки с които не общуваме. Един ден един наш приятел ги напсува. Те се оплакаха на педагожката и излъгаха че сме ги убиждали и малтретирали което не е вярно. Искараха нас виновни и сега заради тея сапуни директорите ни гледат с лошо око и замалко да ни изгонят. Между другото "мангал" е съд в който се слагат въглища и така са се отоплявали преди 20-30 години. Не мисля че трябва да обиждаме такъв животоспасяващ съд като наричаме циганите 'мангали".

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 12:59 pm 
Админ

Има и интегрирани образовани цигани, но те са на изчезване. Все пак всички са си крадливи цигани.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 2:47 pm 
Четвърта колония

Скоро няма да остане нищо за крадене и циганите ще измрат.
А пък за убиването, то дай като видя някой да убива човек и аз да почна -.-.
В Европа си кастрират мъжките домашни любимци като малки, или стерилизират женските и нямат такива проблеми..
И аз доста често ходя на село и знам хора които са правели така, даже съм прибирал котенца вкъщи да се грижа за тях.. Имахме 7 котки по едно време и ги хранехме с остатъци, а и те си намираха храна. Това да ги убиваш без причина, само защото не ти трябват е пълна глупост.
При добитъка е друго. Там не хвърляш малките а ги отглеждаш, че да има какво да ядеш.

Last edited by Smiche on Wed May 09, 2012 3:26 pm, edited 1 time in total.

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours