It is currently Fri Dec 14, 2018 6:02 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Спорове
PostPosted: Wed May 09, 2012 3:22 pm 
Админ

По какво си личи, че сме в Европа? Даже стана по-лошо, разбира се не заради това, че сме в Европа вече. Просто това не промени нищо.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 3:33 pm 
Начинаещ мирмеколог

Ние се намираме почти в Азия просто на картата е сложена една черта и е казано от ляво е Европа а от дясно е Азия. Това че се водим европейци не значи че сме богати.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 3:39 pm 
Админ

Ние не сме богати, ние живеем като животни. През 2007г всички се надявахме, че нещо може да се промени. После се оправдават, че сме плащали най-ниски данъци в цяла Европа, но минималната работна заплата пък е в пъти повече в другите европейски страни.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 3:44 pm 
Начинаещ мирмеколог

То затова в България няма много интелигентни хора защото всички бягат в чужбина тук няма реализация.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 3:46 pm 
Админ

И аз това казвах в предишните няколко мнения.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 10:33 pm 
Админ

Става интересно как участниците във форума започват да порастват и да изказват и аргументират по-сложни мнения :)

За циганите: В крайна сметка не са виновни самите те, а държатава, която им позволява да правят каквото си искат.

За оправянето: И аз бях доста черноглед, докато бях в България, после се присъединих към "избягалите"...

За котенцата: По-добре сега да се убият 3 котенца сега, отколкото след 1 година да народят още 30 котенца, които да се чудят как да оцеляват. Бездомните кучета и котки мизерстват и не живеят в нормални условия. Да се хранят и пазят води до това, че мизерията продължава и в следващото потомсто. Като няма пари за кастрация, просто трябва веднъж завинаги да се избият по хуманен начин и се свършва с проблема. Да се прибират в приют е още по-ужасно, защото там условията са съвсем нехуманни.

Общо: Който не е гледал, трябва да гледа филма Earthlings. Това е задължителен филм за всеки и според мен трябва да се показва в училище, макар и да е малко брутален, но това е действителността.

И още нещо интересно: Шри Шри Рави Шанкар: Комунизмът и капитализмът се провалиха заради липсата на човещина.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 09, 2012 11:01 pm 
Четвърта колония

На село постоянно следя популацията от котки и да ти кажа те сами си регулират бройката някак си. Имахме 7 котенца 3 големи и 4 малки. След една година бяха останали 2 а другите ги виждах на километри от селото. Никога не сме си избивали котките, напротив даже ги храним докато си седят при нас и бройката им не е ставала огромна. Същото е и пред блока. Имаме 5-6 котки и една жена, която ги храни и те се множат и не стават безброй. Работата е че уличните котки не живеят по много. Или болести ги хващат или бой с други котки, или някой луд гражданин. В крайна сметка намират какво да хапват, но други причини ги убиват. Според мен природата си знае работата и ако една котка гладува едва ли ще тръгне да си прави бебчета, колкото и да е разгонена.

Offline Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2012 6:47 am 
Начинаещ мирмеколог

Все пак котките са териториални и малките като попораснат ще бъдат изгонени от майката.

Offline Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2012 8:17 am 
Четвърта колония

antday wrote:

Общо: Който не е гледал, трябва да гледа филма Earthlings. Това е задължителен филм за всеки и според мен трябва да се показва в училище, макар и да е малко брутален, но това е действителността.

.

Споеред мен наистина този филм трябва да го пускат на сякаде в училища,гледах го и проосто това си е самата истина...,но ако ние и бъдещото поколение не се вземем в раце...надали ще се живее още дълго...

Offline Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2012 8:55 am 
Админ

Проблемът с котките е същият като този с циганите. Според вас "знае ли си природата там работата", т.е. само когато могат да се грижат за децата си ли имат деца?

И ние сме имали много котки на вилата, които масово се котеха и котенцата масово измираха, а оцелелите мизерстваха.

Разликата е, че циганите ги храни държавата на минимума на оцеляване, а котките и кучетата ги хранят "милосърдни граждани"...

Offline Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2012 9:29 am 
Четвърта колония

antday wrote:
Проблемът с котките е същият като този с циганите. Според вас "знае ли си природата там работата", т.е. само когато могат да се грижат за децата си ли имат деца?

И ние сме имали много котки на вилата, които масово се котеха и котенцата масово измираха, а оцелелите мизерстваха.

Разликата е, че циганите ги храни държавата на минимума на оцеляване, а котките и кучетата ги хранят "милосърдни граждани"...

Само разликата между циганина и българина е, че видят ли някои да бият циганин 10 ти скачат, видят ли, че цигани бият българин никой не му обръща внимание, те не са единни като нас и това явно кара повече български народ да се страхува...

Offline Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2012 6:22 pm 
Админ

EXSTREM wrote:
antday wrote:

Само разликата между циганина и българина е, че видят ли някои да бият циганин 10 ти скачат, видят ли, че цигани бият българин никой не му обръща внимание, те не са единни като нас и това явно кара повече български народ да се страхува...

От това набързо списано с неуважение към четящите изказване не разбрах защо "български народ" (това може би е на ромско наречие?) се страхува от циганите, които "не са единни като нас"?

Offline Profile  

PostPosted: Thu May 10, 2012 9:24 pm 
Админ

antday wrote:

Издържах само 15 минути :( По-нататък май става все по-гадно :x
Който мисли да го гледа: Да, филмът е поучителен и ни кара да се замислим, но не е за хора със слаби сърца или такива под 16 даже 18 години. Аз просто не можах да го понеса повече. Може би, защото много обичам животните. Даже мравка не мога да убия, а като гледам това... Да, това донякъде е действителността, но е прекалено брутален.

Offline Profile  

PostPosted: Fri May 11, 2012 7:58 am 
Четвърта колония

Shackoo wrote:
antday wrote:

Издържах само 15 минути :( По-нататък май става все по-гадно :x
Който мисли да го гледа: Да, филмът е поучителен и ни кара да се замислим, но не е за хора със слаби сърца или такива под 16 даже 18 години. Аз просто не можах да го понеса повече. Може би, защото много обичам животните. Даже мравка не мога да убия, а като гледам това... Да, това донякъде е действителността, но е прекалено брутален.

Само да ти задам въпроса ако народът не види тази БРУТАЛНОСТ той няма да се научи и уважава живота... Макар че вече е много много късно да се научи народът поне 50% от народа може да успее да се оправи и да се намалят тези жестокости... А най-добрият начин според мен е една хубава глоба защото човек явно го боли повече като му бръкнат в джоба и му вземат парите, но кой ще го приеме този закон. Дори да се приеме ще е след 10-12 г. минимум...,но все пак...

Offline Profile  

PostPosted: Fri May 11, 2012 10:57 am 
Четвърта колония

Аз смятам че цялата тема е един безсмислен СПОР, всеки си има свое мнение и ще си го отстоява. Сега мисля че темата трябва да отиде в коша и да се заключи.

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours