It is currently Thu Aug 13, 2020 4:35 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: Wed Feb 01, 2012 8:11 pm 
Начинаещ мирмеколог

Здравейте! НапоследЪк много се заинтересувах от мравките от малЪк ги наблюдавам и са ми много интересни. Сега започнах да се запознавам с видовете в България.Живея на село, така че при мен е пълно с най-различни видове мравки. Много опити съм правил да ги отглеждам в буркан, но без успех :cry:. Искам да попитам как се отглеждат и кой вид мравеферма ще е подходящ за тях освен гипсовата, защото съм чувал, че тя не е добра за тях тъй като те не могат сами да определят големината на камерите си. Моя вид е подобен на на Мyrmica rubra имам и Formica rufa. Та кое ще е най-добре за отглеждането на тези два вида вид мравеферма арена храна и тъй нататък ако някой знае да каже :cry: :cry: :cry: плс

Нарушена т.1 от Правилата на форума!
Нарушена т.2 от Правилата на форума!

Attachments:
изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg [ 6.69 KiB | Viewed 2372 times ]
изтеглен файл (1).jpg
изтеглен файл (1).jpg [ 11.71 KiB | Viewed 2372 times ]
Offline Profile  

PostPosted: Wed Feb 01, 2012 9:14 pm 
Админ

E, това вече ако не е нарочно... Не стига, че нарушаваш половината правила на форума ами и слагаш темата точно тук. Поне да ги беше прочел. Това мнение вече го чета за втори път. СПАЗВАЙ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!

Offline Profile  

PostPosted: Wed Feb 01, 2012 11:02 pm 
Четвърта колония

С гипсова мравеферма е най-удобно за този който наблюдава мравките. Иначе на тях ще им е много по-добре в един аквариум пълен с пръст, ама проблема е че няма да можеш да ги наблюдаваш добре, а нали за това все пак си отглеждаш мравки. Виж това: viewtopic.php?f=33&t=320 - бях я направил и важна тази тема, но някой я е преместил и вече не е важна, според мен доста помага и е добре ако и другите така мислят пак да я направим важна.

Shackoo форума ни не е с 1000 потребителя, че да сме толкова стриктни. Освен това някои потребители са на по 11-12 години и просто няма как да разберат някои неща, понеже са още малки. А и нали целта е да си отглеждаме мравки и да се забавляваме и помагаме взаимно, а не да си раздаваме предупреждения и такива глупости.
kali_0998 - http://www.antday.com/index.php?lang=bg&pageid=index прочети нещата тук, повечето неща които питаш ги пише. :)

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours