It is currently Thu Aug 13, 2020 5:39 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Sat Mar 17, 2012 9:33 pm 
Втора колония

вече 3-та година създавам ферма за мравки. :Тази година обаче ще импровизирам и ще използвам материали които са ми подръка. и имам някои въпроси за фермата преди да започна да я обурудвам. ;)

1.Еднин от тях които е и наи важният защото винаги съм се чудел каква почва да използвам е:Торовете порезни или вредни са за мравките?обмислям да го обзаведа с тор.чувал съм че има хранителни вещества в тях. :eusa-think:

2.как мравките ще продължът родата?нужни ли са мъжки и колко по точно?могат ли да се размножът без полети и темподобни? :arrow: от какво зависи главно размножаването им? мерси предварително :) ето и снимка на царица от моя вид мравки.снимката не е от моя ферма

Attachments:
PICT0387.JPG
PICT0387.JPG [ 368.69 KiB | Viewed 5214 times ]
Offline Profile  

PostPosted: Sat Mar 17, 2012 10:27 pm 
Начинаещ мирмеколог

Не използвай тор а почва.Има хранителни вещества ,но за растенията не за мравките.Трябва да си вземеш оплодена царица(без крила) и не са й нужни повече мъжки тя си е оплодена до края на живота.

Offline Profile  

PostPosted: Sat Mar 17, 2012 11:32 pm 
Втора колония

като е оплодена до края на живота...как ще продължи родата...как ще се възпроизвеждат?
а относно торът,тои вреди ли :mrgreen: химичните веществя вредят ли?
Това по отдолу на снимката взех от нетът...с аткъв АЗОТЕН тор разполагам и със изкуствен тор.надявам се ен вредят :eusa-pray:

Attachments:
fertilizers.jpg
fertilizers.jpg [ 39.58 KiB | Viewed 5210 times ]
Offline Profile  

PostPosted: Sat Mar 17, 2012 11:46 pm 
Начинаещ мирмеколог

Има запас от сперма за зял живот.Както на теб така и на мравките не им харесва да живеят в лайна и химически вещества.За това си вземи почва.

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 12:26 am 
Втора колония

торовете честно не са добър избор а напаро боклуци...но не всеки тор е химия.е поне на евтините пазари е така :D стига да дочакаме в китаи да създадат някои източник на живот.

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 12:29 am 
Админ

niki_993 wrote:
вече 3-та година създавам ферма за мравки. :Тази година обаче ще импровизирам и ще използвам материали които са ми подръка. и имам някои въпроси за фермата преди да започна да я обурудвам. ;)

1.Еднин от тях които е и наи важният защото винаги съм се чудел каква почва да използвам е:Торовете порезни или вредни са за мравките?обмислям да го обзаведа с тор.чувал съм че има хранителни вещества в тях. :eusa-think:

2.как мравките ще продължът родата?нужни ли са мъжки и колко по точно?могат ли да се размножът без полети и темподобни? :arrow: от какво зависи главно размножаването им? мерси предварително :) ето и снимка на царица от моя вид мравки.снимката не е от моя ферма

Това на снимката не е царица, а голяма работничка :)

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 12:32 am 
Начинаещ мирмеколог

Дори естествения тор съдържа опасни концентрации на азотни съединения. И както казаха колегите мравките не са домати, не им е нужно, само може да навреди. Възпроизвеждат се като царицата снася яйца и от тях се излюпват работнички и принцеси. Яйцата си ги опложда от резервоара със сперма вътре в нея. Има достатъчно за милиарди мравки. Понякога снася и неоплодени яйца и от тях се излюпват мъжки мравки

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 1:08 pm 
Втора колония

antday wrote:
niki_993 wrote:

Това на снимката не е царица, а голяма работничка :)

Опс :D качил съм друга снимка :D ето ката изглежда вече. :mrgreen:

Attachments:
ledge.jpg
ledge.jpg [ 44.78 KiB | Viewed 5198 times ]
Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 1:16 pm 
Втора колония

има ли шанс мъжките ми и цариците дане се оплодят без сватбен полет? би трябвало животът на една колония дане зависи от един полет

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 1:19 pm 
Начинаещ мирмеколог

Трябва полет или да сложиш мъжки и женски от различни колонии в един аквариум и те ще се оплодят.

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 5:14 pm 
Начинаещ мирмеколог

niki_993 wrote:
има ли шанс мъжките ми и цариците дане се оплодят без сватбен полет? би трябвало животът на една колония дане зависи от един полет

Ако имаш оплодена царица не ти трябва сватбен полет, тя вече го е минала, вземи прочети малко че се излагаш вече 8-)

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 8:05 pm 
Втора колония

Прочел съм някои неща преди, но колонията както ми обяснявате може да доживее до 2 години докато царицата не умре инак как ще се размножат отново? :D...и като царицата е бременна и има яйца. Тя все някога ще умре и е нужен сватбен полет за да се оплоди друга.

Поправени 7 правописни грешки. Поправен словореда на изреченията.
Нарушена т.1 от правилата на форума! Редакция: Shackoo

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 8:27 pm 
Админ

бременна??? :angry-banghead: Уплоди??
оплоден, а не уплоден

Offline Profile  

PostPosted: Sun Mar 18, 2012 9:19 pm 
Админ

Тя живее 20 години. Колониите умират понякога също...

Offline Profile  

PostPosted: Mon Mar 19, 2012 4:28 pm 
Втора колония

mravkata wrote:
Трябва полет или да сложиш мъжки и женски от различни колонии в един аквариум и те ще се оплодят.

аквариум? не може ли да ги оставя в някоя по голяма кутийка или нещо такова...защото не разполагам с аквариум.Може ли да ми пратиш преведена страница да прочета инфо че някои страници в сайта са ми на английски език

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours