It is currently Sat Nov 23, 2019 3:24 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: Tue Jul 29, 2014 5:28 pm 
Втора колония

Само трява да знам какво да намажа на стените за да не избягат???? :confusion-helpsos: :confusion-helpsos: :confusion-helpsos:

Offline Profile  

PostPosted: Fri Aug 01, 2014 6:04 pm 
Начинаещ

За какъв вид мравки става дума? По принцип талкът би трябвало да свърши работа. Аз имам Tetramorium caespitum и откакто им направих мравеферма (преди два месеца), не се е налагало да слагам нов талк, а няма изгледи и скоро да се наложи. Има много теми във форума по този въпрос. Ето една: viewtopic.php?f=21&t=319

Offline Profile  

PostPosted: Sun Aug 03, 2014 8:56 am 
Втора колония

А до колко време даржи талка

Offline Profile  

PostPosted: Tue Aug 05, 2014 10:19 pm 
Начинаещ

Това зависи от вида мравки. Например Tetramorium caespitum, по мои наблюдения, са не особено едър и агресивен вид. По - дребен вид, според мен, би имал големи трудности с преминаването на талка, защото трябва да премине повече разстояние спрямо размера си и междувременно е много вероятно да падне (както се случва при мен). Мравките от моята колония много често падат още преди да са стигнали талка (частта от стената, по която не е намазан талк, е 2см. висока. По - едрите видове - като Camponotus vagus, от друга страна, са прекалено тежки и също падат бързо. По мое мнение, най - лесно биха избягали някои средни на размер, бързо подвижни мравки, като някой вид Formica. При всички случаи, може да сте спокоен за няколко месеца, а и мравките, след като опитат няколко пъти да се изкачат по талка и паднат, се отказват и по - рядко правят опити за бягство. Вие ще наблюдавате и когато видите, че талкът се е изронил, ще намажете нов. На мен това ми отнема по - малко от една минута. Успех!

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours