It is currently Fri Oct 30, 2020 7:16 pm

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: Tue May 11, 2010 4:07 pm 
Четвърта колония

niki_993 wrote:
вече 3 дена цариците не са излизали от мравуняка си...що тъи...някои може ли да сподели как мога да наблюдавам зарицата без да и преча на живота

Вече ти казахме, че цариците не излизат да се разхождат. Много ясно, че няма да излизат - навън е пълно с опасности и ако те загинат - край с колонията. На вторият ти въпрос съм отговорил в горния пост.

Offline Profile  

PostPosted: Tue May 11, 2010 6:24 pm 
Любител

аз ти давам около 0 ,защото не смятам че тази кутийка е подходяща за отглеждането на мравки. Направи й свесна мравеферма от гипс ,Y-tong и каквото още си избереш. Не знам дали съм разбрал правилно,но мисля ,че си писал ,че в тая кутия има няколко царици. Ако е така това направо е лудост не стига ,че кутията ти е с малки размери дори за една колония ама ти си набутал още една царица. Като се разрастнат колониите със сигурност ще има жестока борба за територия ( която и без това не е много ) и най-вероятно, ако имаш късмет, ще останеш с една колония. Ако искаш да наблюдаваш цариците по добре им направи гипсови мравеферми и ги премести. Не знам дали слагаш нещо отгоре на кутията ,за да не бягат мравките, но движейки се от действията ти досега нищо чудно да не слагаш нищо. Ако не можеш да си направиш свесна мравеферма купи два терариума шибни един плик земя тури камъняци, дръво, пръчки абе каквото искаш и си готов. Аз сега правя арена за мравките ми на таванската, където мисля да местя колонията ми, почти съм готов и след 4-5 дена мога да пусна снимки. Като цяло тя може и да се използва за мравеферма и арена едновремено,тъй като е доста голяма.

Offline Profile  

PostPosted: Wed May 12, 2010 9:46 am 
Админ

много вероятно не са царици, а големи работнички ...

@niki_993: виж тук първите 2 снимки за разликата между царица и работничка - царицата (принцесата) има много по-големи (в профил по-високи) гърди от работничката.

Offline Profile  

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 6:58 pm 
Трета колония

Гледах един клип в който мравефермата е отворена отгоре а отвън е сложен вазелин да не излязат

Offline Profile  

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 7:33 pm 
Любител

мравефермата или арената :? що ми се струва много странно ако е мравефермата, но във всички скучай за мене тоя е идиот НЕ ГО ПРАВИ.

Offline Profile  

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 7:38 pm 
Трета колония

в арената :D

Offline Profile  

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 8:16 pm 
Трета колония

Mmm ne mi stigat cifrite za da ti kaja kolko e zle na mravkite ti... :X... Twa ako e mraveferma az sum hui... twa po skoro e arena... To i za tova ne stava zemi si naprai 1 gipsova mraveferma kato moqta... :X.... Ne e tolkova trudnno ;)... Tezi mravki... kak ne sa umreli be... po dobre she im e kat se davat... :X a do caricite sigurno sa umreli... ;x 3 carici...? dobre li si? twa she e kato Ant War 1 .... Zemi gi pusni molq te! :!: III AKO MOJE DA SPRESH ZA RAZRAVQSH MRAVUNQCI CHEEE.... BASI GRUBIQNINA MOLQ TE PUSNI GI SHE IM NAPRAVISH GOLQMO DOBRO... SHE PUSNA SNIMKI NA MRAVEFERMATA MI S ARENA... ILI AKO NQMA DA GI PUSKASH GI PUSNI V AKVARIUM S SMES OT PRUST I PQSAK I... TWA E SHE IM E PO DOBRE TAM... SHE MI GLEA MRAVKI V KOTIQ OT SLADOLED MALEEEE........ :X

Offline Profile  

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 9:32 pm 
Админ

@-Effortless-: Твоите въпроси и идеи не бяха много по-добри... Успокой се малко и не бъди толкова арогантен. И както поне 5 пъти ти казахме, пиши на кирилица, както всички нас, ако можеш и грамотно, ще е още по-добре.

Offline Profile  

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 10:18 pm 
Трета колония

пфффф няма добри и няма лоши вапроси ;) а и моята идея беше да ги пусна в аквариум ;) които е 100 литра за рибки е да спомена и ти не ми казваи какув да съм ;) и като не помниш какво съм казал не се обаждаи :) ;) :roll:

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 8:23 am 
Четвърта колония

Иха само как ми се иска да ти зашия два ама няма да ти го казвам и браво най - накрая почна на кирилица.

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 10:34 am 
Админ

@NeedleS: Тоя е по-зле и от mravka... Може би се е върнал и си отмъщава, като иска да ни дразни до смърт :lol:

@-Effortless-: С какво кутията за сладолед се отличава от кофичката за латекс? Забравих да вметна, че освен арогантен (какво означава виж тук) си и неграмотен, както и други неща, но те са субективни.

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 2:11 pm 
Трета колония

аз там не гледам мравки... там съм сложил цариците защото майка ми и баща ми не ми дават в др ;( инацхе щях да ги сложа отделно във кутийки от маргарин ;) щях да им сложа пръст и пясък и памук да и е влажно ;) а и сега ще си направя голяма гипсова мравеферма и ще ви пуска пик :) (и след тва на арената ;) ) :)

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 3:42 pm 
Четвърта колония

-Effortless- wrote:
аз там не гледам мравки... там съм сложил цариците защото майка ми и баща ми не ми дават в др ;( инацхе щях да ги сложа отделно във кутийки от маргарин ;) щях да им сложа пръст и пясък и памук да и е влажно ;) а и сега ще си направя голяма гипсова мравеферма и ще ви пуска пик :) (и след тва на арената ;) ) :)

Ти си пълен идиот. Чувал ли си за тази буква - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7 ?
Обиждаш хората, защото отглеждат мравки в кутийка от сладолед, а ти ги отглеждаш в кутийка от маргарин.
На колко години си?

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 8:16 pm 
Трета колония

омг ти си голям глупак... :@ ж кутийка от маргарим щях да държа 1 царица мравка... :Х на 14 съм проблем?

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 8:20 pm 
Трета колония

По-спокойно с езика все пак сме тук в този форум да си помагаме взаимно с отглеждането на мравки.И аз и ant4o сме на същата възраст така че за мене никой няма проблеми

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours