It is currently Tue Oct 20, 2020 1:06 pm

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: Wed May 11, 2011 8:50 pm 
Четвърта колония

Здравейте,
в тази тема ще разпръсна малко "данни" за мравките си.
Myrmica sp. Or Messor sp.
Тази царица я хванах днес до моста на НДК докато се оглеждах за царици на Formica sanguinea тъй като изпуснах една преди тренировки (изтичах до близкйя пазар за тик так за да я сложа в кутииката но някой е ритнал капачката под която я бях сложил) и ме е много яд. Сложих я в епруветка с една буба, за сега не е атакувала бубата. Стой си на 1 место. Притеснява ме че нещо е много мудна. Дали може да е от пренасянето защото много я тръсках. Къде е по добре? В кутииката от тик так с субстрат или в епруветката?
Lasius sp.
За тази царица съм питал въпроси относно ларвите и в една предишна тема. Сега се развива добре. Вече има 20-25 яйца 10ина ларви и не знам колко какавиди +5-6 работнички. Сложих ги в кутийка от тик так с кокосов субстрат. Вътре им е перфектно. Изкопаха си тунели и една "главна" камера. Дадох и нещо като щипалка миналия ден и веднага го завлекоха в мравефермата. Арената е кутийка от тези на DeAgostini от камъните, добре им е. Ако сложа мед на арената работничките ще се нахранят и после ще занесат на царицата по малки количества в устите си ли? Дрозофили става ли да им давам? А акарите пречат ли им? Днес сложих мъртва буба нарочно да я налазят и изхвърлих бубата. Могат ли работничките да ядат акарите?
Ще кача й снимки но като взема фотоапарат :)

Offline Profile  

PostPosted: Sat May 14, 2011 9:52 pm 
Четвърта колония

Myrmica sp. днес яде мед разреден с вода. Напълни корема. Надявам се скоро да снесе :)

Offline Profile  

PostPosted: Wed Mar 14, 2012 6:15 pm 
Начинаещ мирмеколог

И аз имах акари в земята и ако имаш още по-добре направи всичко възможно да ги махнеш, защото на моята царица Formica cinerea и изядоха яйцата, преди няколко дни и се наложи да я преместя.

Offline Profile  

PostPosted: Wed Mar 14, 2012 6:53 pm 
Начинаещ мирмеколог

Аз имах акари миналата година и също огромни камари дребни бели скачащи същества. Бях пуснал паяци вътре да ги ядат. След като сложих мравките в хладилник да зимуват сега вече няма жива душа при тях. Надявам се да не се заразят пак от някъде.

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours