It is currently Fri Oct 30, 2020 7:06 pm

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Tue Aug 17, 2010 5:15 pm 
Начинаещ мирмеколог

Чух ,че в Германия се продавали мравки които са 5см големи а цариците по 7см.Една колония струва 1400 евро.Някой знаели как се казват,да прати снимка.Чух че имат само войници и поробват други мравки за да им гледат яйцата,ларвите,какавидите и царицата.Също да им смилат хратана и да ги почистват защото те не могат.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Aug 17, 2010 7:51 pm 
Трета колония

Това според мен са Jack Jumper Ants само те може да струват толкова. И са толкова големи 1 Jack Jumper Ant може да убие човек за 4 минути.

Rispicha's edit: Мисля, че няма нищо вярно в този пост...

Offline Profile  

PostPosted: Tue Aug 17, 2010 9:25 pm 
Четвърта колония

Не са Jack Jumper Ants със сигорност.
Най - големите които съм виждал на снимка и да се продават са Camponotus gigas.
https://www.ants-kalytta.com/Ants-Asia.html
Не съм се ровил в антсторе да търся дали имат по - големи но някъде пишеше че тези са най - големия вид на света.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Aug 17, 2010 9:30 pm 
Начинаещ

Jack Jumper Ant:
Code:
They are 10-12 mm long.
от Wiki

"1 мравка да убие човек за 4 минути"... Пич, намали детските филмчета ;)

1400 евро е нереалистично. Който ти го е казал те е взел за мезе. :lol:

Offline Profile  

PostPosted: Tue Aug 17, 2010 9:31 pm 
Начинаещ

Истина е, че убиват хора! http://www.youtube.com/watch?v=8lkjxjDZiI8 Виж това. Много проклети са тези създания.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Aug 17, 2010 9:38 pm 
Четвърта колония

да убиват хора!
алергични хора към тях!

Offline Profile  

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 7:07 am 
Начинаещ мирмеколог

Разбира се че убиват хора ако най-големите мравки в света не убиват значи нито един вид не трябва да убива.

Offline Profile  

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 6:25 pm 
Четвърта колония

Представи си плажна топка, мнооого голяма плажна топка и едно малко топче олово. Кое има повече шанс да те убие :D

Offline Profile  

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 8:44 pm 
Трета колония

Rispicha wrote:
Jack Jumper Ant:
Code:
They are 10-12 mm long.
от Wiki

"1 мравка да убие човек за 4 минути"... Пич, намали детските филмчета ;)

1400 евро е нереалистично. Който ти го е казал те е взел за мезе. :lol:

Tи намали детските. Виж в иоутиъб. Имат отрова + най-бързата захапка. И 10-12 мм :lol: :lol: :lol: То челюстите и са само толкова.
Ниидлес - Има по големи от кампонотус гигас ама не им помна името.

Offline Profile  

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 9:31 pm 
Начинаещ

Effortless, 10 - 12 мм ти е мозака на тебе :!:

Поогледай се, осъзнай се, и разбери, че информацията съм я взел от "Wiki" (както и съм написал). Ако не знаеш, какво е Wiki ще поясня. Съкращение от Wikipedia! Съветвам те да я ползваш по - често. Ако обосноваваш думите си с факти никой няма да ти се е*ава, каквото правя в момента :lol:

В youtube не чух къде се казва, че 1 мравка може да убие човек.. Може да съм го пропуснал. Ако дадете точен момент ще съм благодарен. Ако ли не здраве да е :D

Offline Profile  

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 11:34 pm 
Четвърта колония

Jack Jumper Ant
Quote:
И 10-12 мм То челюстите и са само толкова.

ако видиш такава мравка наживо няма да си мислиш това
От 10 до 12 е целия размер!
Мравките убиват при инжектиране на "отровата" си но това което убива хората не е отровата а алергичната реакция която получават от нея.
Челюстите са за дъфчене далеч от захапка на вълк, лъв или крокодил което е смъртоносно. Да пак пускат различни химикали ( мравеща кисилина и не съм сигурен за всички видове за други вещества ), но те няма да са причината за смърт при хората. Може да се пулучат някакви усложнения, но най - опасното е алергична резкция.
А за най - големите мравки да могат да убият човек който е парализиран и не може да се защитава. Ще го изядът жив!
До намалянето на детски филмчета не мисля. Добро расеиване от реалния свят са и помагат за разтоварване.

Offline Profile  

PostPosted: Thu Aug 19, 2010 10:38 am 
Начинаещ мирмеколог

Много малко са насекомите, които могат да убият човек с отровата си. Просто отровата им е в микроскопични количества. За да убие възрастен човек трябва да е адски силна. Има такива, повечето паяци, но мравки едва ли. С едно ужилване особено. Алергичните реакции не се броят. Малко хора знаят, но дори от всички видове змии в България няма такава, която да убие здрав голям човек, не алергичен към отровата и с едно ухапване. Има хора с влошено здраве, които като ги духнеш умират, за тях не говорим. И между другото добрите трудолюбиви пчелички в много страни по света (и в БГ включително) убиват годишно повече хора от всички други животни взети заедно. Заради алергии. Макар, че има случаи и на не алергични хора. Човек може да издръжи средно 5-10 ужилвания на 5 кг тегло. 70кг човек може да понесе не повече от 100 ужилвания.

Average Number of Deaths per Year in the U.S (2009)

Bee/Wasp 53
Dogs 31
Spider 6.5
Rattlesnake 5.5
Mountain lion 1
Shark 1
Alligator 0.3
Bear 0.5
Scorpion 0.5
Centipede 0.5
Elephant 0.25
Wolf 0.1

from http://historylist.wordpress.com/2008/0 ... y-animals/

Offline Profile  

PostPosted: Thu Aug 19, 2010 12:56 pm 
Трета колония

В България има змии и паяци които могат да убият човек. Примерно черна вдовица (паяк) и пепелянка (змия) и сухоземните змии могат да убият хора. А до 5 сантимерови мравки аз се сещам за Camponotus gigas ама надали колконията им е 1400 евро. Единствените колонии на мравки които могат да струват толкова за на Jack Jumper Ant и Dracula ants (не си купуваите почти са на изчезване Dracula ants) Ако има докато порасна задължително ще отида до мадагаскар и ще си развъда Dracula ants и ако трябва ще си пусна принцесите и търтеите в апартамента/къщата ми но ще направя каквото е нужно да ги спася.

Offline Profile  

PostPosted: Thu Aug 19, 2010 10:42 pm 
Четвърта колония

изчакаи да пораснеш :)

Offline Profile  

PostPosted: Thu Aug 19, 2010 11:59 pm 
Начинаещ мирмеколог

В България има и много тухли, които могат да убият човек. Стига да паднат от високо. Отровата на пепелянките е най-силна, но реално не е смъртоносна за възрастен здрав човек при нормални обстоятелства. Разбира се ако си пил алкохол примерно, нещата са по-различни. Въпреки всичко Effortless не те съветвам да подлагаш думите ми на екперимент с баща си :D

А за Dracula ants - аз мисля, че което е на изчезване по-добре да земе да изчезва. Ще се появи друго по-добро на негово място. Досега през годините са изчезнали по света милиарди видове. Няма нищо вечно.

Ето какво е написал един умен човек за случаите на ухапване от змии в България, четете и го запомнете! Писна ми вече от хора, които пищят и убиват нещастните змии с камъни щото щели да ги ухапят. Единственото което хапят са мишките и плъховете с което спасяват тонове храна за вашите невежи тумбаци.

Quote:
Когато говорим за мерки при ухапване, трябва да се има предвид за какъв район и какви видове змии говорим. Доколкото разбирам, става дума за България. В България НЯМА змия, която да може да убие човек с отровата си. Разбира се, ако ухапаното е дете, отровата ще нанесе по-бързо повече поражения. Въпреки това има време да се стигне до болница. Какви мерки трябва и не трябва да се прилагат?
Редно е ухапаният да бъде максимално бързо отведен в болнично заведение, като това става с минимум движения. Най-добре е да бъде носен, а ухапаният крайник (най-често ухапването става по краката) стои по-надолу от сърцето. Може да се направи сравнително стегната бинтова превръзка върху областта около раната, която да започва отгоре надолу (т.е. от по-близката до сърцето страна към по-далечната). Може да се сложи лед.
Какво не бива да се прави? В никакъв случай да не се слага противозмийски серум (първо, се съхранява трудно, второ и по-важно, опасността от алергична реакция от самия серум е много висока). Второ, не се изсмуква и не се правят никакви разрези (скарификации) на мястото. Трето, не се слага и пристягаща превръзка над раната - това ще го обясня по-подробно, защото е много рапространено. Въпросната пристягаща превръзка цели да се спре транспортът на кръв към сърцето. Оттук автоматично следва, че границата между това да бъде ефективна и да не умъртви клетките с притискането си, довеждайки до ампутация на крайника, е много тънка. Има ред правила, по които се прави, и за това си е необходимо обучение. Изобщо, на запад, а вече и в България, от много години пристягащата превръзка (или готов турникет) се отричат като мярка в първата помощ, независимо дали става дума за спиране на силно кръвотечение или при ухапване.
Какъв е основният риск при ухапването от змия в България? Отговор: алергичен шок. Алергичният шок не бива да се бърка с алергичния пристъп, който не застрашава живота и сравнително лесно отминава (но има опасност да премине в алергичен шок). Алергичният шок обикновено настъпва веднага до 30 мин. след ухапването, макар да има регистрирани случаи и на по-късен шок. При него пострадалият не може да диша, ускорява се и отслабва (като сила) пулсът, лицето е сиво-бледо, ноктите, носът, ушите, устните посиняват, избива студена пот. Официално може да се помогне със студени компреси, поставяне на пострадалия в противошокова поза (легнал с повдигнати крайници) или полуседнал (за да се улесни дишането) и постоянно наблюдение на пострадалия по време на транспорта до болница - да не би да изпадне в безсъзнание или да спре дишането (в последния случай незабавно трябва да се започне обдишване). Неофициално - забранено в България за използване от немедицински лица - единствената реална помощ може да стане с инжекция адреналин (за предпочитане пред урбазона). Адреналинът не се бие в сърцето, както сме виждали по разни филми, но за това как, къде и по колко се бие, няма да давам съвети по интернет, както вече казах, манипулацията се брои за медицинска, но всеки, който желае, може да провери и да си закупи ампули и спринцовка. Освен това, може би трябва да се отчете и фактът, че макар адреналинът да е значително по-ефективен в подобни случаи от урбазона, урбазонът от своя страна има по-малко странични ефекти и по-трудно може да се предозира.

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours