It is currently Mon Sep 21, 2020 8:14 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Jul 05, 2010 9:27 pm 
Начинаещ

Имам една царица в ограничител епруветка от вече близо месец. Не знам къде прочетох, че е хубаво да се дават ядки и сложих малко орех. Тая проклета ядка се търкулна в другия край на епруветката, така че да не може да я извадя и сега почна да плесенясва. Кажете какво да правя? Ако трябва да евакуирам спешно, защото яйцата са съвсем близо до плесента....

Last edited by Whisperwind on Tue Jul 06, 2010 10:36 am, edited 1 time in total.

Offline Profile  

PostPosted: Mon Jul 05, 2010 11:50 pm 
Трета колония

ще е добре да оставиш царицата в някакав буркан с пръст ама остави изхода на епруветката да си пренесе яйцата ако трябва :) после не я мести пак :)

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 12:10 am 
Трета колония

Или по накратко... взимаш буркан, пълниш с пръст и слагаш изхода на епруветката вътре ама да е открит да може да си пренесе яйцата ако трябва ако не трябва няма да ги мести :)

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 6:17 am 
Начинаещ

Е това няма как да стане, защото както и да го гледаш, епруветката е по-голяма от буркан и може да драсне на някъде. Чудех се, дали да я места в мравефермата, ама тя още не е напълно готова... Плюс това тая тази сутрин си премести яйцата !В! плесента, което ме озадачава доста :lol:

Last edited by Whisperwind on Tue Jul 06, 2010 10:37 am, edited 2 times in total.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 9:47 am 
Админ

Цариците по принцип не обичат да се местят (отново много зависи от вида), т.е. дори да я сложиш в 3 буркана с пръст или отворена на масата няма да излезе. По същата причина не се притеснява много и от мухъла. Освен това яйцата ги ближат непрекъснато и в "плюнката" се съдържат неща против мухъл, микроби, бактерии и подобни неща. Никога досега не съм виждал освен това мухлясали яйца, ларви или какавиди.

Може да качиш снимка, за да помогнем с вида. А ядка мисля, че никоя царица няма да се трогне да яде (дори от вид, който яде ядки, от опит с Messor barbarus).

Ако все пак се премести в "буркана с пръст", който вече е гениален патент на няколко участника във форума, ще се зарие и няма да виждаш нищо, което не е идеята на това, което правим тук. За "буркана с пръст" или по-точно "пАААлнен бОООркан с пръССС", на който трябва да сложиш "иСССхода" на епруветката (вероятно е имал предвид "епрОООвеДДДката"), за да си пренесе "яИИИцата" се сещат да го споменават все още само хора на интелекткуалното ниво на -Effortless-...

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 10:32 am 
Начинаещ

:lol: Зъл си :lol:

Иначе, вида ми помогнахте да определя вече в една друга тема.

Колкото до преселването в "бООркана с пръст" :lol: - не мисля да го правя. И аз съм убеден, че няма да иска да се премести... Най-малкото тя вчера, както споменах, си мръдна ларвите в плесента (до преди това бяха доста отдалечени от нея), така че май си й харесва там, колкото и да ми е странно. За момент се притесних, но като вече знам, че имат някаква защита, съм по-спокоен. Благодаря!

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 10:37 am 
Админ

Не съм зъл, а озлобен... -Effortless- успя да озлоби и други.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 06, 2010 10:40 am 
Начинаещ

Разбирам те. И на мен не ми харесва, че се пише толкова неграмотно (въпреки, че и аз не съм много по правилното писане). Просто ми хареса коментара ти, защото го четох два пъти - първия, за да се посмея, а втория - да разбера нещо. :lol:

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 13, 2010 12:03 pm 
Трета колония

пиша така защото не съм свикнал да пиша на бг....

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 13, 2010 12:53 pm 
Начинаещ

Taка ли? А "не съм" го пишеш слято може би поради същата причина? А милиардите пунктуационни грешки? И те така. Пишеш грешно, защото не можеш да пишеш. Чудя се, както си я подкал, на изпита след 7-ми клас какво ще направиш... Просто е недопустимо да пишеш по този начин, освен ако не си под 10.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 13, 2010 1:09 pm 
Четвърта колония

Whisperwind wrote:
Taка ли? А "не съм" го пишеш слято може би поради същата причина? А милиардите пунктуационни грешки? И те така. Пишеш грешно, защото не можеш да пишеш. Чудя се, както си я подкал, на изпита след 7-ми клас какво ще направиш... Просто е недопустимо да пишеш по този начин, освен ако не си под 10.

Той казва, че е на 14 т.е сега ще бъде 8 клас => вече е минал изпита му. Интересно каква оценка има.

Offline Profile  

PostPosted: Tue Jul 13, 2010 5:24 pm 
Трета колония

.... аз не знам къде са копчетата на фонетиката.... ти правилно искаш да пиша... ;х

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours