It is currently Sun Sep 26, 2021 8:02 am

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
PostPosted: Sun Feb 11, 2018 8:55 pm 
Любител

Здравейте!
Ето я и нея: https://imgur.com/a/Ujycc

По стечение на обстоятелствата имам царица, чийто вид не знам. На снимките е след 1 денонощие с капка мед при нея, която беше изяла напълно. Вчера преди да я оставя с меда изобщо не беше подута, а днес е гигантска, както се вижда. Меда и дадох по препоръка на човека, който ми я хвана първоначално.

По принцип едва вчера я преместих в епруветката, преди това я гледах в спринцовка, но така трябваше да я проверявам на всеки 2 дни и това я стресираше видимо.

Преди да ме попитате защо се занимавам с животинката, щом нищо не знам, историята е дълга.. Но, с две думи, предполагаше се, че човекът, който ми я хвана, щеше да ме насочва в отглеждането и. С него вече не контактуваме и затова дойдох тук с надеждата, че ще намеря отговор на въпросите си, тъй като той така и не ми обясни нищо. Обмислях да я пусна навън и да не я мъча, но, както знаете, зима е, и не мисля, че ще оцелее, а и искам да си я гледам.

Много се надявам, че някой ще се отзове. По принцип не съм фен на задаването на въпроси без да се поровиш малко преди това, но тази мравка е при мен от ноември насам, не е снасяла яйца и не мисля, че я гледам правилно. Страх ме е да не умре докато аз се лутам и се ориентирам. Гледах разни видеа в ютюб, но съм в сесия в момента и нямам време да се образовам подробно точно сега.

Благодаря на всеки, който е отделил време.

Offline Profile  

PostPosted: Mon Feb 12, 2018 8:58 am 
Трета колония

Наяла се е както си трябва. Остави я на хладно да си дозимува и да почива и като се позатопли ще започне да снася. А видът е Lasius sp. Но от снимката не може да се определи точно кой вид е.

Offline Profile  

PostPosted: Mon Feb 12, 2018 10:46 am 
Любител

Благодаря, успокоихте ме! Оставих я на хладно.
Опитах се да я снимам още веднъж, но не е най-мирният модел :icon-rolleyes: : https://imgur.com/a/f7r4e

Offline Profile  

PostPosted: Fri Feb 16, 2018 9:34 pm 
Втора колония

Видовете които летят есента първо презимуват и после снасят на пролет. Досега беше ли на студено?

Offline Profile  

PostPosted: Sat Feb 17, 2018 12:10 am 
Любител

Да, беше на около 10 градуса постоянна температура. Сега пак е там. Това окей температура ли е? Нямам друго по-студено място вкъщи освен хладилника хах

Offline Profile  

PostPosted: Mon Feb 19, 2018 8:15 pm 
Втора колония

Става. Към средата на Март може да я вадиш вече.

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours