It is currently Sat Sep 25, 2021 3:19 pm

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: Mon Aug 31, 2015 8:04 pm 
Начинаещ мирмеколог

Здравейте! След две години ще ми се наложи да кандидатствам някъде и да продължа образованието си, затова отсега се замислям сериозно. Нашите ме напътстват към специалности, които са нашумели в момента. Но аз не искам да уча, нито право, нито администрация или така нататък. Насочил съм се само към СУ. Първо мислех журналистика, но се отказах, после реших програмиране, но за да вляза трябва изпит по математика, а това на мен ми е отврат предмет и не знам дали ще то изкарам. Сега се насочих молекулярна биология, която ще ми бъде много интересна, като цяло биологията я харесвам, като предмет. И мисля 12 клас да държа матура по този предмет. Но в България няма реализация по тази специалност или по-точно биотехнологии. Затова искам да Ви попитам, какво е вашето мнение. И вие ще учите ли нещо и какво? :)

Offline Profile  

PostPosted: Tue Sep 01, 2015 9:38 am 
Начинаещ мирмеколог

Ако харесваш биология и не ти върви математиката, най-добре се нсочи към езикова гимназия с немски и после може да идеш да учиш в Германия и да работиш някъде в Европа. Не е много приятно да живееш в чужбина, но пък ще имаш добър доход и ако си в Европа може да се прибираш често. Другия вариант е Щатите, но е далече и там да работи и живее не бих посъветвал никой. Имам един приятел точно като теб завърши молекулярна биология и сега работи там в USA, но аз лично не съм фен на без отпуска и по 12 часа 6 дни в седмицата :)

Offline Profile  

PostPosted: Tue Sep 01, 2015 1:30 pm 
Начинаещ мирмеколог

avok00 wrote:
Ако харесваш биология и не ти върви математиката, най-добре се нсочи към езикова гимназия с немски и после може да идеш да учиш в Германия и да работиш някъде в Европа. Не е много приятно да живееш в чужбина, но пък ще имаш добър доход и ако си в Европа може да се прибираш често. Другия вариант е Щатите, но е далече и там да работи и живее не бих посъветвал никой. Имам един приятел точно като теб завърши молекулярна биология и сега работи там в USA, но аз лично не съм фен на без отпуска и по 12 часа 6 дни в седмицата :)

Аз скоро завършвам гимназията след 2 години. В момента уча за готвач, но не мисля че така ще мога да се реализирам с тази професия.

Offline Profile  

PostPosted: Mon Apr 18, 2016 5:23 pm 
Четвърта колония

Аз съм се насочил към медицина. Трябва да знаеш, че не всичко, което ще бъде по специалността ти ще ти е интересно. Ясно ми е, че трябва да уча по Химия и Биология усилено, но не ми е интересно всичко, както и ще са ми доста скучни много от нещата, които ще изучавам в университета, като биофизика, анатомия и тн. Трябва да разпиташ и да намериш нещо, което преобладаващо би ти харесвало и дало удовлетворение.

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours