It is currently Thu Sep 16, 2021 6:30 pm

All times are UTC + 2 hours

Forum rules

Please click here to view the forum rules

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: Thu Dec 09, 2010 4:42 pm 
Любител

Здравейте. Тъй като съм нов и съм много бос в тези работи искам да ви попитам, взех си ферма с космически гел но не се сетих че по това време на годината няма мравки, та сега си гледам вкъщи фермичката как ми стои празна и се скъсвам да търся мравки тука тея по топлите дни, но уви без късмет. Та искам да ви попитам някой дали може да ми помогне с някви колонии да ми даде и да ви питам как стои въпроса дали мога да сложа и царица в тая малка фермичка и ако може и царица евентуално да взема?

Offline Profile  

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 7:23 pm 
Трета колония

Във форума има една тема мисля че се казваше Опит в която беше изпробвана такава ферма на самотна царица и след 2-3 месеца яйцата които царицата беше снесла не се бяха развили в какавиди.Така че не е много удачно да се ползват от тях ферми ,но все пак ще оставя и другите да изразят мнение

Offline Profile  

PostPosted: Thu Dec 09, 2010 9:08 pm 
Любител

Да видях я темата, изчетох всички теми във форума щото много се запалих и като за начало с тая ферма мисля че е добре. После може да си направя и голяма и да гледам с цели колонии. А сега някой може ли да ми помогне поне с колонията без царицата?

Offline Profile  

PostPosted: Fri Dec 10, 2010 10:43 am 
Начинаещ мирмеколог

В тези ферми не можеш да гледаш колонии, мравките не могат да се размножават вътре. Можеш само да гледаш вече пораснали мравки докато умрат от старост. Което ще бъде 10-15 дена макс ако вземеш работнички от навън (извън колонията илизат само най-дъртите работнички) Ти не че ще можеш да намериш сега по студа така или иначе. Варианта който е най-добър е някой колега да ти нагребе директно от гнездото млади мравки и те ще ти живеят месец два. Аз не мога защото гнездото ми е недостъпно в мравефермата. Някой друг с гипсова ако има, нека да помогне?

Offline Profile  

PostPosted: Sun Dec 12, 2010 8:14 pm 
Начинаещ мирмеколог

аз имам само колонии с царици и за съжаление не мога да ти дам

Offline Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours